Μια διαφορετική συνταγή με ρεβυθοκεφτέδες που μπορούν να συνδυαστούν με μια νόστιμη κόκκινη σάλτσα και να συνοδέψουν τα μακαρόνια ή το ρύζι αλλά και στο σάντουιτς.
Υλικά:
1 πακέτο ρεβίθια
1 μικρό κόκκινο κρεμμύδι
2 σκελίδες σκόρδο
1/2 ματσάκι μαϊντανό
1/4 φλιτζανιού τριμμένη παρμεζάνα
1 κουταλάκι του γλυκού πιπέρι καγιέν
1 κουταλάκι του γλυκού αλάτι
1 μεγάλο αυγό
1/2 φλιτζανιού ψίχουλα ψωμιού
4 κουταλιές λάδι για το τηγάνισμα
Υλικά για τη σάλτσα
1 μέτριο κίτρινο κρεμμύδι
2 κουταλιές πελτέ ντομάτας
1 κουτί ψιλοκομμένες ντομάτες
1/2 κουταλάκι του γλυκού αποξηραμένο βασιλικό
1/2 κουταλάκι του γλυκού ρίγανη
1/2 κουταλάκι του γλυκού καστανή ζάχαρη
1/4 κουταλάκι του γλυκού αλάτι
Συνταγή:
Βήμα 1
![1 rinse chickpeas 1 rinse chickpeas](http://lh5.ggpht.com/-T1GBAX542gI/T1qIIqbA_5I/AAAAAAAAKPU/K3lINgcs36k/1%252520rinse%252520chickpeas_thumb%25255B2%25255D.jpg?imgmax=800)
Αδειάστε τα βρασμένα ρεβίθια σε ένα σουρωτήρι και ξεπλένουμε με κρύο νερό.
![2 seasonings 2 seasonings](http://lh4.ggpht.com/-wOKs0oNqm54/T1qILpzn3MI/AAAAAAAAKPk/4jyaW7CMQt4/2%252520seasonings_thumb%25255B2%25255D.jpg?imgmax=800)
Αφού τα στραγγίξουμε καλά τα τοποθετούμε στο μπλέντερ με το μαϊντανό, το κρεμμύδι (κομμένο σε κύβους περίπου), ολόκληρες τις σκελίδες σκόρδο, τη παρμεζάνα, το πιπέρι καγιέν και το αλάτι.
Βήμα 3
![3 process 3 process](http://lh4.ggpht.com/-zuvnrYGUENY/T1qINyu-jEI/AAAAAAAAKP0/igTVmvFkCjI/3%252520process_thumb%25255B2%25255D.jpg?imgmax=800)
![4 egg bread crumbs 4 egg bread crumbs](http://lh4.ggpht.com/-Jg2I4XDW-u4/T1qIQcyYLHI/AAAAAAAAKQE/dZtNQHpEN1Y/4%252520egg%252520bread%252520crumbs_thumb%25255B2%25255D.jpg?imgmax=800)
Τα αλέθουμε μέχρι να γίνει το μίγμα μας ομοιογενές και στη συνέχεια τοποθετούμε το μίγμα μας σε ένα μπολ και ανακατεύουμε με τα ψίχουλα ψωμιού και το αυγό.
Βήμα 4
![5 balls 5 balls](http://lh6.ggpht.com/-eQ2fgl694xA/T1qISTyWcAI/AAAAAAAAKQU/wg7chX2gh0E/5%252520balls_thumb%25255B2%25255D.jpg?imgmax=800)
![6 fry balls 6 fry balls](http://lh4.ggpht.com/-4on78hRzjSs/T1qIUyKGS2I/AAAAAAAAKQk/DG8jfMpqQTk/6%252520fry%252520balls_thumb%25255B2%25255D.jpg?imgmax=800)
Πλάθουμε τα κεφτεδακια μας και τα τσιγαρίζουμε σε ένα τηγάνι με 3 κουταλιές της σούπας λάδι σε μέτρια φωτιά και τα γυρνάμε από όλες τις πλευρές για να ροδίσουν.
Βήμα 5
![7 drain 7 drain](http://lh5.ggpht.com/-vlqTpivZGhE/T1qIYlBMv5I/AAAAAAAAKQ0/hAzD15C9x8A/7%252520drain_thumb%25255B2%25255D.jpg?imgmax=800)
![8 onions 8 onions](http://lh5.ggpht.com/-kSFKYBaVZP4/T1qIa53HCzI/AAAAAAAAKRE/w8BqdNFNffA/8%252520onions_thumb%25255B2%25255D.jpg?imgmax=800)
Μεταφέρουμε τα κεφτεδακια μας σε ένα πιάτο καλυμμένο με χαρτί κουζίνας. Στη συνέχεια ετοιμάζουμε τη σάλτσα μας ,τσιγαρίζουμε το κρεμμύδι ψιλοκομμένο κρεμμύδι στο τηγάνι.
Βήμα 6
![9 tomatoes 9 tomatoes](http://lh4.ggpht.com/-hBJ_DlaRZW8/T1qIeDXNVaI/AAAAAAAAKRU/H78wPfG0uzs/9%252520tomatoes_thumb%25255B2%25255D.jpg?imgmax=800)
![9 sauce 9 sauce](http://lh4.ggpht.com/-kQMLYgw0f4E/T1qIgUmggpI/AAAAAAAAKRk/UZJqMT41opk/9%252520sauce_thumb%25255B2%25255D.jpg?imgmax=800)
Μόλις τα κρεμμύδια μαλακώσουν προσθέτουμε τον πελτέ,τη ψιλοκομμένη ντομάτα, το βασιλικό, τη ρίγανη, τη καφέ ζάχαρη και ένα φλιτζάνι νερό . Ανακατέψτε το μείγμα μέχρι να δέσει. Αφήστε το μείγμα να σιγοβράσει για περίπου 5-10 λεπτά. Δοκιμάστε και προσθέστε αλάτι και πιπέρι.
Βήμα 7
![9 drop balls 9 drop balls](http://lh3.ggpht.com/-c14zjXgetaQ/T1qIjI2UzAI/AAAAAAAAKR0/WV9z5RuuQgc/9%252520drop%252520balls_thumb%25255B2%25255D.jpg?imgmax=800)
Προσθέστε τα καφεδάκια στη σάλτσα και ανακατέψτε για 5 λεπτά
![(not) Meatballs above (not) Meatballs above](http://lh4.ggpht.com/-tS3TF20NLQc/T1qIlqwvSiI/AAAAAAAAKSE/TQKmdnaz49o/%252528not%252529%252520Meatballs%252520above_thumb%25255B2%25255D.jpg?imgmax=800)
![(not) Meatballs Pita (not) Meatballs Pita](http://lh4.ggpht.com/-6R0sdtg4dRk/T1qIn2NW8VI/AAAAAAAAKSU/VGrck7OqFpA/%252528not%252529%252520Meatballs%252520Pita_thumb%25255B2%25255D.jpg?imgmax=800)
Μπορείτε να τα φάτε μέσα σε σάντουιτς ή με μακαρόνια. Σερβίρετε και Καλή σας Όρεξη!